Sekaiichi Hatsukoi o čem

5. july 2011 at 11:27 | Yuuki Katie-chan
Zdroj:
Tohle jsem zkopírovala a to z důvodu, že jsme moc líná napsat na to recenzi, a taky proto, že s autorkou tohoto článku souhlasím (co se týče jejího pohledu na anime).
* * *
O tom, aby si člověk udělal o téhle sérii dokonalý obrázek, stačí jen říct jméno mangaky - Nakamura Shungiku, čili autorka Junjou Romantica.
Tentokrát je hlavním hrdinou Onodera Ritsu, mladý editor, který opustil vydavatelství svého otce, protože nechtěl, aby si lidé nadosmrti mysleli, že je protekční synek a tatík mu dohazuje nejlepší kšefty. Rozhodl se, že se dokáže ve své kariéře dostat nahoru úplně sám a nastoupí v nakladatelství Marukawa. Ritsu si myslí, že začne v literárním oddělení, ovšem skončí ve skupince editující dívčí mangu.
Jeho šéf, Takano Masamune, je jako vzteklý pes a co hůř, je součástí Ritsuovy minulosti, na kterou se ze všech sil snaží zapomenout. Takano, dříve Suga, byl totiž jeho první a jediná velká láska. Ritsu je přesvědčen, že krach jejich vztahu zavinil Takano, protože to s ním nemyslel vážně. Ovšem Takano viní Ritsua, že mu dal kopačky a on ani nevěděl proč. A navíc neustále prohlašuje, že ho za každou cenu přesvědčí, aby se do něj opět zamiloval…
* * *
Můj názor je, že s Nakamurou Shungiku člověk snad ani nemůže šlápnout vedle. Pokud jí hned na začátku promineme poněkud odfláklý styl (i když podle mého tak kreslí naprosto úmyslně), vždycky čtenáři naservíruje něco, k čemu se bude pořád vracet a nedočkavě čekat na další pokračování, a to i přesto, že příběh je na první pohled úplně jednoduchý.
Jakou jim osud chystá budoucnost?Navíc ani ta podobnost s JR není jen čistě náhodná. Příběh se odehrává prakticky ve stejném čase, na stejných místech a občas se objeví i minoritní postavička z JR nebo zmínka kupříkladu o slavném autorovi Usamim Akihikovi. Sekai-ichi Hatsukoi stejně jako Junjou Romantica začíná s jedním párem, ale postupem času přibývají další. Problémy, které řeší, jsou zdánlivě běžné a obyčejné, přesto na nich závisí dosud křehká existence a budoucnost prezentovaných mladých dvojic. Navíc se vše odehrává v atraktivním prostředí (pro českého čtenáře určitě) manga vydavatelství.
Bohužel mám velké obavy, jak to s touhle sérií dopadne. Junjou Romantiku fanoušci přestali překládat, anime skončilo dvěma sezónami a třetí se snad ani neplánuje, takže není divu, že mám tak trochu strach, že by stejný osud mohl potkat i tohoto mladšího sourozence. Zatím budu Nakamuře držet palce, aby se jí stále dařilo, a doufat, že by snad přece jen někdo mohl vydávat yaoi i u nás.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Cipela Cipela | Web | 5. july 2011 at 21:27 | React

Ahoj, jsi přihlášena v soutěži Summer Song Festival 2011. Tvoje skladba byla zařazena do 1. semifinále. Zatím si mě ale nezaslala tvé rozhodnutí, koukní na odkaz níže a odesílej co nejdříve - Děkuji

http://cipela.blog.cz/1107/summer-song-festival-2011-1-semifinale

ps: V článku je i odkaz na anketu, kde si můžeš podpořit svou píseň každou minutu

2 Cipela Cipela | Web | 5. july 2011 at 22:40 | React

Děkuji za ohodnocení, přeji ho štěstí.

Seznam skladeb:

č. 12 - Don Omar ft. Lucenzo - Danza Kuduro
č. 15 - Jedward - Bad Behaviour

3 Cipela Cipela | Web | 5. july 2011 at 22:41 | React

[2]: *hodně :-D  :-D

4 Lucy Uchiha Lucy Uchiha | Web | 9. july 2011 at 11:59 | React

Jé vypadá to dobře, no škoda že se to nebude překládat ikdyž moc anime kde je muž s mužem nemusím :-P

5 yuuki-mono yuuki-mono | Web | 24. july 2011 at 19:26 | React

aaach, na to se podívám i kdyby to mělo bejt třeba mongolsky.. ^-^

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

"My biggest fear in life would be to have music taken away from me, to not be able to be in a band anymore"
Karyu
"The dream we'd painted as D'espairsRay has come to an abrupt end."
Karyu
"D'espairsRay will stay the best band in the world which will be long remembered by everybody even if it disbands."
TSUKASA


D'espairsRay
I miss you...