Death Note postavy

8. july 2011 at 11:06 | Yuuki Katie-chan
Další postavy, tentokrát z Death Note :)

Raito (Light) Yagami (夜神月)
Velmi inteligentní studen a KIRA
Raito Yagami chtěl jít ve stopách svého otce, chtěl se stát detektivem, ovšem až do té doby než jednou náhodou našel zápisník smrti, který do světa lidí upustil shinigami Riuk aby se pobavil. Raito se rozhodl jeho moc využít k tomu, aby zabil všechny zločince světa. A jeho cílem je podle jeho slov: stát se "bohem" nového světa, který si vytvoří. Raito začíná zabíjet zločince a toho si všímá jak policie, tak i široká veřejnost. Právě tehdy vstupuje do hry detektiv L a lidé začínají neznámému vrahovy přezdívat KIRA, podle anglického Killer a KIRA se těší jejich podpoře. Jak je Raito inteligentní, je i vypočítavý a umí si vše dokonale promyslet, pro svůj cíl neváhá obětovat každého, kdo mu stojí v cestě i ty kteří se mu zrovna pletou do práce. Zkrátka a dobře pro splnění svého snu jde přes mrtvoly.

Misa Amanová (弥海砂)
Známá japonská modelka, a druhý KIRA
Misa se rozhodla stát se druhým KIROU proto, aby se mohla setkat s tím prvním. Misa sama je vlastníkem jiného zápisníku smrti, který patřil shinigamimu, jež se do Misy zamiloval a zachránil jí před vrahem, tímto skutkem se shinigami připravil o život a podle pravidel bohů smrti tím navíc Mise život prodloužil. Ta se vše dověděla od jejího shinigamiho, a to sice od Rem, která Mise zápisník předala a stala se tak Misiným shinigamim. Díky Rem dostala Misa možnost najít KIRU a toho se rozhodla využít i když pro to musí obětovat polovinu vlastního života. Aby Misa věděla, kdo je KIRA je schopná skoro úžasných věcí, a má pro setkání s KIROU dobrý důvod. Ráda by mu totiž poděkovala a později by sním ráda spolupracovala.

Soichiro Yagami (夜神幸子)
Otec Raita Yagamiho a šéf týmu vyšetřujícího případ KIRA
Právě Raitův otec byl ten, který na policejním ústředí vedl případ KIRA do doby, než se on a pár jeho kolegů začalo spolupracovat na případu s L. V době kdy L začíná podezřívat Raita z toho, že by snad mohl být KIRA, není Soichiro naprosto schopen tomu uvěřit, a stále věří v Raitovu nevinu.

L
Nejlepší soukromí detektiv a největší protivník KIRY
L a nebo pravým jménem Lawliet je velmi inteligentní člověk, o kterém je jako detektivu známo, že si sám vybírá pouze ty případy, které ho zaujmou. Nikdo neví, jak vlastně vypadá ani jak se doopravdy jmenuje, ti co o něm něco vědí, mu říkají zkrátka L. A právě v době kdy se objevil KIRA se L začíná o tento případ zajímat a řeší ho s pár detektivy japonské státní policie. L si nechává říkat také Riuzaky nebo Hideky Riuka aby neohrozil sebe a průběh vyšetřování. Svým vzhledem dokáže též dokonale skrýt svůj intelekt a ohromné nadání. L by se nikdy neobešel bez sladkostí, se kterými ho můžete vidět skoro v každé scéně. Vlastně jediný člověk, který L doopravdy zná je Watari.

Watari (ワタリ)
Pravá ruka L
Watari je jediná osoba která věděla o tom jak doopravdy L vypadá (až do chvíle než L poznal i tým vyšetřující KIRU), a také je jednou osobou která je schopna L přímo kontaktovat. V běžném životě je Watari vynálezcem a zakladatelem sirotčince pro nadané děti ve Winchestru v Anglii odkud pochází L. Je také dobře vycvičen ve střelbě a špionáži.
Touta Matsuda (松田桃太)
Člen týmu vyšetřujícího KIRŮV případ
Matsuda je velmi oddaný detektiv, který se za každou cenu snaží svému týmu pomáhat, ale jeho nedostatečné schopnosti a málo zkušeností mu v tom dost často brání a tak ho L využíval spíše jako svého poskoka, což Matsudovi vůbec nepomohlo, trpí totiž komplexem méněcennosti, protože pracuje s tak talentovanými lidmi. A když i se dost dlouho Matsuda jeví, jako dost klidný člověk na konci budete přesvědčeni o tom, že když o něco jde, je schopen tvrdě zakročit.

Ryuk (リューク)
"Raitův" shinigami (bůh smrti)
Ryuk je bůh smrti od kterého získal Raito náhodou deník smrti. Ryuk deník do země lidí upustil naprosto plánovaně, ve světě bohů smrti už se zkrátka nudil a tak si myslel, že by mohlo být zajímavé pozorovat, jak s deníkem některý z lidí naloží. Rozhodně se nedá říct, že by byl zklamaný, snad ani ve snu by ho nenapadlo, že ho zvedne právě někdo jako Raito. Jednou z Ryukovích zvláštností je to, že opravdu miluje jablka, která v lidském světě rostou, udělal by cokoli, aby je získal. Pokud se náhodou stane, že delší dobu trpí jejich nedostatkem, začne trpět dost zvláštními abstinenčními příznaky.

Rem (レム)
"Misin" shinigami
Rem se k Mise přidala potom, co ve světě bohů smrti za Misu jeden ze shinigami položil život, aby jí zachránil před vrahem. Tak se Rem vydala do světa lidí, aby předala Mise deník smrti a tak se stala jejím shinigamim. Rem Misu velmi chrání a dost často vyhrožuje Raitovi, že jestli Mise někdy ublíží, zabije ho.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ichigo Ichigo | Web | 9. july 2011 at 21:02 | React

Miluju death note! Ale bohužel jsem to zatím neviděla celý i když vím jak to dopadne :D

2 nio-chan nio-chan | 10. july 2011 at 14:03 | React

Ještě obrázky a bylo by to dokonalý ;))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

"My biggest fear in life would be to have music taken away from me, to not be able to be in a band anymore"
Karyu
"The dream we'd painted as D'espairsRay has come to an abrupt end."
Karyu
"D'espairsRay will stay the best band in the world which will be long remembered by everybody even if it disbands."
TSUKASA


D'espairsRay
I miss you...